Mini portrét: Amar Gamal

Datum: 04.06.2010
Autor: Dana Blahetová
Amar Gamal
 
 
Amar Gamal je jednou z těch tanečnic, které se vám vryjí okamžitě do paměti. Její temperamentní a současně elegantní taneční projev je ovlivněný baletem, ale i moderním tancem.
 
Amar se narodila v Havaně, ale vyrostla na Floridě. Břišnímu tanci se věnuje už od třinácti let. Jejími učiteli byly osobnosti jako Tamalyn Dallas, Yousri Sharif, Dr. Mo Geddawi nebo Raqia Hassan. Amar se věnovala širokému spektru tanců od afrokubánského folklóru, jazzu, baletu až po moderní tanec. Z těchto zkušeností čerpá dodnes, takže její styl je všechno jen ne nudný. Mimo úspěchy v různých tanečních soutěžích v roce 2002 vyhrála Amar první místo v Bellydance Break Beats, kterou produkoval Miles Copeland. Ten je produkční slavné Bellydance Superstars, a tak se díky tomuto setkání Amar brzy zařadila mezi šest vybraných sólových tanečnic a s touto skupinou procestovala takřka půl světa.


Mezi její nezapomenutelná vystoupení patří například tanec s křídly Isis na skladbu od Oojami. Když se díváte na její tanec, vždycky vás něčím dokáže překvapit, zaujmout. Jednou je to arabsko-španělský tanec na skladbu Leylet hob jindy zas drum solo okořeněné špetkou afro-kubánských rytmů.
Pro svůj jedinečný styl je Amar celosvětově vyhledávanou tanečnicí a lektorkou. Na výukovém DVD s názvem „Mastering the dance“ vyučuje choreografii v moderním egyptském popu.


 
 
Bellyqueen
 
V roce 1998 založila Amar Gamal spolu s Kaeshi Chai skupinu Bellyqueen, která má sídlo v New Yorku. V letech 2006 – 2009 Amar s Bellyqueen procestovala USA, Kanadu, ale i západní a východní Evropu a Asii. Tak se stala Bellyqueen po BDSS druhou nejčastěji cestující taneční skupinou. Repertoár této skupiny sahá od raks sharqi, folklórních tanců až po tribal fusion nebo fusion s flamenkem, cikánským tancem nebo hip hopem. Rozmanitost choreografií této skupiny je ovlivněna i osobnostmi samotných tanečnic, např. Anasma se věnuje fúzím orientálního tance s hip hopem nebo wushu. V únoru 2004 vzniklo první výukové DVD „Bellydance Jam“, toto netradiční video je primárně určeno především těm, kteří chtějí zazářit na tanečním parketu. O dva roky později pak vyšel záznam z vystoupení „The Bellydance experience“ a v roce 2009 „Bellydance NYC“.
Na jaře roku 2008 vystoupily Bellyqueen i v ČR.

                                 
 
Zdroje:
 
Hodnocení:
Známkujte jako ve škole.
1 = nejlepší, 5 = nejhorší.
1 2 3 4 5
Aktuální hodnocení je: 1.75
Komentáře:
Dosud nikdo nekomentoval tento článek.
Pokud chcete přispívat svými komentáři, musíte se registrovat a přihlásit.