Portrét: Mardi Love

Datum: 04.08.2009
Autor: Lenka Adámková
   Mardi Love pochází z Kalifornie. Začala tancovat v San Diegu nejdříve u lektorky kabaretního stylu, ale brzy se přidala k Heather Stants a stala se jednou z prvních členek Urban Tribal Dance Company, skupiny založené v roce 1999 právě pod vedením Heather. Poté, co se v roce 2004 přestěhovala do San Franciska, začala spolupracovat s Rachel Brice, Michelle Campbell, Sharon Kiharou a Zoe Jakes. Připojila se ke skupině The Indigo, se kterou tančí dodnes.  Poslední projekt Indiga je show Le Serpent Rouge z roku 2007, se kterou Mardi cestuje po státech a vystupuje. Kromě Indiga ji také můžete vidět i se skupinou Bellydance Superstars.
    O Mardi Love toho na internetu bohužel mnoho nenajdete, ale její jméno je na nejrůznějších fórech spojováno jen se samými superlativy. Rachel Brice o ní napsala, že je jejím velkým vzorem a velmi ji obdivuje. Mardi má vysoký estetický cit a smysl pro detail. Je velmi kreativní. Pro skupinu Indigo vytváří nejen choreografie, ale také kostýmy. Nikdo neovlivnil současnou podobu tribal fusionu právě tak, jako ona - od kostýmů, přes pohyby, až po samotné choreografie. Mardi zbožňuje vše, co je zvláštní a starodávné, zejména pak staré plechové hračky :-) Je neskutečně skromná a zároveň velmi plachá, takže se snaží stranit jakékoliv větší publicitě. 
   V České republice byla Mardi poprvé v červnu, kdy všechny své fanoušky potěšila třemi workshopy a vystoupením na semifinálovém večeru Miss Orient. Výukové DVD Mardi nechystá a, jak se na jednom fóru vyjádřila, ani neplánuje. Můžete ji ale vidět vystupovat  spolu s Rachel na DVD "Finger Cymbals for Belly Dance" od bubeníka Tobiase Robersona, dále pak na "Tribal Fusions: Exotic Art of Tribal Bellydance", novém "30 Days to Vegas", ve skupině pak na "Bellydance Superstars" a "Bellydance Superstars: Live in Paris at the Folies Bergere".
 
 
 
 
 Vyhledejte si Mardi na internetu:
http://www.myspace.com/54363518 (aktuální kalendář worskopů a vystoupení)
http://www.theindigo.net/ (kalendář pro Indigo)
Seznam jejích videí z youtube:
 
 
Zdroje:
Fotky jsou převzaty z těchto stránek (podle pořadí):

Hodnocení:
Známkujte jako ve škole.
1 = nejlepší, 5 = nejhorší.
1 2 3 4 5
Aktuální hodnocení je: 2.40
Komentáře:
04.08.2009 obrázky Markéta Šunková
Nemůžu si pomoct, ale v článcích od Lenky Adámkové se nezobrazují obrázky a to jsem zkoušela i v jiném prohlížeči.
19.08.2009 re: Lenka Adámková
To je divný. Používám operu a žádný problém. Ale zkoušela jsem to i v exploreru a taky tam byly. I když je pravda, že místo tří obrázků jsou zde vždycky jen dva... Možná je to tím, že se články kopírují ode mě ze stránek. Zkusím to příště udělat jinak.
Pokud chcete přispívat svými komentáři, musíte se registrovat a přihlásit.